Question:
how do you do a 4 pound bag of sugar contains 454 one teaspoon servings and cost 3.49. A batch of muffins uses 3/4 cups of sugar. How many batches can you make if you use all the sugar what is the cost of sugar each
Posted By Admin @ September 03, 2022
how do you do a 4 pound bag of sugar contains 454 one teaspoon servings and cost 3.49. A batch of muffins uses 3/4 cups of sugar. How many batches can you make if you use all the sugar what is the cost of sugar each